Opublikowano Dodaj komentarz

Pomysły na prezent dla kociary!

Niby wszystko co z kotkiem powinno się jej spodobać, ale prawda jest taka, że są towary, które sprawiają, że serce kociary bije mocniej! Oto kilka polecajek od Filemona!

 1.Koci kubek

Lubi się ze zmywarką, zakłaczony – idealny do picia herbatki z kłaczkiem!

Tu kupisz Zakłaczone to moje!, Nie bój myszy!Kocia mamaJeśli nie potrafisz znieść mnieA może by tak rzucić to wszystko

2.Poddupka  – podkładka pod koci kubek

Jeśli ktoś ma dużo kocich kubków, to na pewno przyda mu się poddupka pod kubek!

3.Kotografia w jednym pazurku

Dla tych co wiecznie narzekają, że ich koty odwracają się dupką do aparatu. Wraz z Blanią miauczę krok po kroku jak zacząć robić dobre zdjęcia i jak sprawić, żebyście oboje czerpali z tego przyjemność! Kotografia w jednym pazurku 

4. Kocie puzzle

Do wyboru, do koloru, od łatwych po trudniejsze. Idealne do ułożenia a potem powieszenia na ścianę! 🙂

Dama z kotem                                                                            Lizańce                                                                                                            Cattuccino

5. Karton na kocie sentymenty

To karton dedykowany na wspomnienia, ale prawda jest taka, że możecie w nich przechowywać też po prostu kocie smakołyki, mniejsze zabawki, lub liście znalezione na jesiennym spacerze. To od Was zależy co będzie on chronił.

6. Kalendarz z kotkami

Opublikowano Dodaj komentarz

Pomysły na prezenty dla Twojego kota

Wiadomo, najlepszy prezent dla kota, to ten którego nie ma i do którego wiecznie wzdycha, ALE gdy już mu to kupisz, to nagle przestaje to być atrakcyjne i szybko porasta kurzem i kłaczkami. Są jednak takie towary, które przyciągają koci wzrok na nieco dłużej.  Oto nasze propozycje na prezenty dla Twojego kotka!

1. Czerwona kropka

PREZENT IDEALNY. Wreszcie legendarna czerwona kropka jest możliwa do złapania i rozszarpania. Można wbić w nią pazura i wrzucić pod kanapę. Nie frustruje, jak to w przypadku kropki z lasera. Jest po prostu idealna.

u Filemona

Możesz kupić ją w trzech wersjach: pojedynczą czerwoną kropkę, cały słoik z mniejszymi czerwonymi kropkami, oraz wędkę czerwoną kropkę.

2. Luksusowe legowisko

To nic innego jak luksusowy karton ozdobiony naklejką i wypełniony siankiem! Dodatkowo w tym legowisku koty mają tylko luksusowe sny!

3. Kupon na wyjście na klatkę

Tutaj chyba nic nie muszę dodawać?

4. Walerianka lub kocimiętka 

Co kto lubi, każda z nich sponiewiera tak samo dobrze.  Tędy po kocimiętkę, a tędy po waleriankę!

5. Wędka dla kotów co niczym nie chcą się bawić

Ulubiona wędka Blani. Wygląda niepozornie, ale naprawdę – koty ją uwielbiają.

6. Kotosesja w królestwie Twoich kotków – czyli u Ciebie w domu. 

Na koniec mam dla Was najdroższą propozycję, ale i też najbardziej luksusową.  O szczegółach kotosesji poczytasz sobie tu – ja Ci tu teraz tylko pomiauczę, że to 4-5 godzin dzikich harców z wędkami, piórkami i możliwość nielimitowanego jedzenia dla Twoich kotków. A dodatkowo czas, gdy jesteście skupieni tylko na sobie. 🙂 Matka może dla Was zrobić personalizowany kupon!

 

 

I to wszystko – zapraszam na zakupy! 

 

Opublikowano Dodaj komentarz

Zabawki, za którymi koty szaleją

Czy istnieją zabawki dla kota, które skradną jego uwagę, a jednocześnie zaspokoją naturalne kocie instynkty i potrzeby? Okazuje się, że tak! Przykładem takiej zabawki dla kotów jest kocia wędka. Sprawdź, czym powinna się ona charakteryzować oraz jak zapewnić kotu rozrywkę każdego dnia. Co zrobić, aby podczas zabawy niepotrzebnie nie denerwować i nie frustrować Twojego kitku?

Co dać kotu do zabawy?

Jaki jest najbardziej krzywdzący stereotyp o kotach? A no taki, że koty w przeciwieństwie do psów potrzebują mało uwagi. Nie musisz z nimi wychodzić, chodzą swoimi ścieżkami i nie trzeba poświęcać im czasu. To nie do końca tak, bo każdy kitku potrzebuje miłości i różnych aktywności, które będą stymulowały go do rozwoju i zaspokajały jego naturalne potrzeby i instynkty. A Twoją rolą jest jak najlepiej zadbać o swojego zwierzaczka. Naprawdę nie trzeba zbyt wiele, aby uszczęśliwić kota, jednak warto wiedzieć jak to robić, aby nie wzbudzać w kocie agresji i go nie frustrować. Co do gryzienia dla kota? Na pewno nie Twoje ręce, więc postaw na sprawdzone zabawki dla kota, zamiast np. używać do zabaw własnych dłoni. Możesz zostać boleśnie podrapany lub pogryziony. Nie każdy mruczek życzy sobie dotyku.

Jakie są najlepsze zabawki dla kota?

  • Takie, które zaspokoją jego naturalny instynkt łowiecki (np. wędki dla kota).
  • Takie, dzięki którym rozwinie swoje umiejętności i pobudzi zmysły (np. kula węchula). Każdy kotek lubi niuchać i szukać smakowitych kąsków, więc taka kula lub też mata węchowa dla kotka to zawsze doskonały pomysł.
  • Takie, które go nie denerwują i nie frustrują (unikaj więc, proszę, wskaźników laserowych, bo kot nigdy nie zdoła przecież uchwycić tego światełka! Taka zabawa z kotem jest nie fair i tylko niepotrzebnie go rozstraja). Zamiast tego postaw na sprawdzone, kocie zabawki. Wędki dla kota to zawsze strzał w dziesiątkę.

Dlaczego koty uwielbiają wędki? Jaka powinna być dobra kocia wędka?

Opinia Filemona:

Matka czasem wyciąga taki jakby kijek ze sznurkiem, na którym coś dynda. Ja wtedy wiem, że szykuje się to, co kitki lubią najbardziej. Czyli polowanko! Zakradam się więc zwinnie i z gracją, z której słynę na osiedlu i próbuję capnąć sobie pazurkiem zawieszkę. Matka się wycwaniła i czasem wypełnia ręcznie robioną końcówkę wędki dobrym towarem, czyli walerianką i kocimiętką. Wie skubana jak mnie zwabić! Dziwne, bo po zakończonej pogoni Matka zawsze chowa przede mną tę wędkę. Pewnie boi się, że bawiłbym się nią lepiej sam. Choć oficjalna wersja (w którą osobiście nie wierzę) jest taka, że chowa wędkę dlatego, abym się tak szybko nie znudził i nie zrobił sobie nią krzywdy.

Koty uwielbiają wędki, bo to przywodzi na myśl prawdziwe polowanie. Wypatrują, skradają się, ruszają za nią w pogoń. To dla nich jak klasyczne łowy. Zabawę wędką warto więc zakończyć podaniem kitku jedzenia, aby dopełnić w ten sposób pełen cykl łowiecki. Nie pozwól mu gryźć czy zjadać zabawki. Wędki dla kota powinny mieć odpowiednią długość (przykładowa długość kijka: 50 cm, a długość sznurka około 110 cm), być solidnie wykonane i posiadać jakieś atrakcyjne dla mruczka zakończenie, czyli zawieszkę (mogą to być np. kolorowe piórka czy sznurki).

Zabawki dla kota. Zrób to sam

Daj drugie życie samotnej skarpecie

Możesz też samodzielnie wykonać zabawki dla kotów. Wykorzystaj w tym celu np. starą, nikomu już niepotrzebną skarpetkę, papier pakowy lub worek foliowy. Zaopatrz się też w kocimiętkę, która zachęci kota do zabawy. Jak zrobić zabawki dla kotów ze skarpet? Włóż do skarpety zwinięty worek lub papier (lub coś co fajnie szeleści). Dodaj kocimiętkę. Zawiąż skarpetę na supełek, aby nie zgubiła zawartości podczas radosnych, kocich pląsów. Taka zabawka dla kota dyi nie tylko przedłuży żywot Twojej samotnej, smutnej skarpecie, ale da mnóstwo frajdy Tobie i Twojemu kitku.

Piramida z rolek po papierze toaletowym

A jeśli szukasz więcej pomysłów na to jak samemu zrobić zabawkę dla kota, to z pewnością zainteresuje Cię ciekawe wykorzystanie rolek po papierze toaletowym. Jeśli nie nazbierałeś akurat sobie takich rolek, to możesz je też stworzyć z kartek kolorowego papieru (np. z bloku technicznego). Sklej ze sobą rolki tak, aby tworzyły kształt piramidy o kilku stopniach. We wnętrzu wybranych papierowych rolek możesz rozmieścić pyszne kocie smaczki lub karmę. Twój koteł będzie zachwycony.

Pssst! Uprzejmie donosimy, że gadżety, za którymi mruczki przepadają upolujesz w sklepie u Filemona, a fajne pomysły na zabawy z kotem znajdziesz tutaj

Opublikowano Dodaj komentarz

3 pomysły na zabawę z kotem. Kot będzie wniebowzięty!

Jakie zabawy dla kota w domu sprawią największą frajdę Twojemu mruczkowi? Niektórzy nie wiedzą jak bawić się z kotem i w rezultacie tylko niepotrzebnie go stresują lub wyzwalają w kitku agresję. Nie popełniaj tego błędu i dowiedz się co zrobić, aby zabawa dla kotów (i dla Ciebie) była przyjemna.

Jakie zabawy z kotem są najlepsze?

Takie, które dadzą kotu m.in. możliwość polowania czyli zaspokojenia naturalnego instynktu łowcy. Każdy kot powinien także mieć możliwość:

  • swobodnej wspinaczki,
  • przeskakiwania z miejsca w miejsce
  • i obserwacji z wyższych punktów tego, co dzieje się w danym pomieszczeniu.

A Ty, jako kochający i szanujący się kociarz, z pewnością pragniesz zapewnić swojemu kitku takie atrakcje i chcesz wiedzieć jak uszczęśliwiać swojego kota każdego dnia.

Zastanawiasz się czy istnieją zabawy z kotem lub zabawki dla kota, które dadzą mruczkowi taki pełen pakiet korzyści? Zaraz się okaże. Poznaj 3 sprawdzone pomysły na zabawy z kotem.

Jakie są ulubione zabawy kotów?

Zrozum, że nawet najbardziej dystyngowany, humorzasty czy leniwy kocurek potrzebuje zabawy! Lubi też czuć się bezpiecznie, dlatego czasem szuka sobie schronienia w kartonowym pudełku. Kot to urodzony łowca, trzeba więc zapewnić mu choćby namiastkę łowów.

A jak to jest u Filemona?

Czasem mam wrażenie, że człowieki sobie ogólnie nie radzą. Stoją przy garnkach i kręcą się po tej kuchni, zamiast po prostu upolować sobie porządną mysz. Mam więc nieodpartą ochotę pomóc im w tej nieporadności. Raz udało mi się nawet przynieść swą zdobycz do mieszkania, ale Matka nie była zadowolona. Kot robi co może, daje wszystko jak na tacy, a człowieki dalej naburmuszone. Nie zrozumiesz.

1. Cykl łowiecki

Wiele osób nie wie jak można spędzać czas z kotem, a wystarczy zapewnić mu dobre polowanie czyli zaspokoić jego instynkt łowiecki. Jeśli nie chcesz, aby kot często przynosił do domu martwe myszy, urządzaj mu regularnie polowanko w domu z pomocą wędki. Musisz jednak najpierw zdać sobie sprawę, że istnieje coś takiego, jak sekwencja łowieckich zachowań każdego mruczka. Jest to:

  • przyczajenie i wypatrywanie,
  • skradanie się i pościg,
  • złapanie zdobyczy,
  • jedzenie.

Biorąc pod uwagę powyższe dane, trzeba przyznać, że najpopularniejsza i najbardziej pożyteczna zabawa dla kotów to aktywność z wykorzystaniem wędki dla kota.

Jak zachęcić kota do zabawy? Odpowiednio poruszając wędką! Kot najprawdopodobniej zacznie najpierw się jej przypatrywać i czaić się na nią. Później będzie próbował ją uchwycić, a wtedy “ofiara” powinna zacząć uciekać. Oddalaj więc wędkę i zauważ jak Twój kitku będzie do niej ochoczo podbiegał lub wyczekiwał najodpowiedniejszego momentu, aby zaatakować. Może wtedy kręcić tylną częścią ciała. Będzie miał też powiększone oczy. Tę zabawę najlepiej zakończyć posiłkiem czyli podaniem kotu jedzenia, aby wypełnić cały cykl łowiecki.

2. Domowy tor przeszkód

Jeśli nie wiesz jak urozmaicić kotu dzień, zbuduj mu kocią autostradę. Do tego zacnego celu możesz wykorzystać np. kartony, drapak lub specjalny tunel. Taki domowy tor przeszkód może składać się dosłownie z dwóch lub trzech elementów. Jeśli jednak poniesie Cię wyobraźnia i odkryjesz w sobie zadatki na dobrego budowniczego, stwórz coś większego i bardziej skomplikowanego. Jeśli w ciągu dnia zauważasz, że ulubioną zabawą kota wydaje się być wspinanie się po meblach i przeskakiwanie z szafki na blaty, to masz już wskazówkę jak ułożyć tor, aby Twój kot mógł wykonywać na nim podobne akrobacje. Organizacja takiej zabawy dla kota w domu nie kosztuje zbyt wiele wysiłku, a sprawi pupilowi ogromną frajdę.

3. Szukanie smaczków

Trzecim pomysłem na to jak bawić się z kotem jest poszukiwanie jedzenia. Możesz pochować smakołyki w różnych zakamarkach mieszkania, ukryć je w kuli węchuli lub w specjalnych labiryntach na karmę. Kotki z przyjemnością zajmą się tropieniem i przeprowadzą wnikliwe poszukiwania, aby na koniec radośnie i z pełną satysfakcją skonsumować te wszystkie pyszności!

Wiesz już jak można spędzać czas z kotem, aby było to dla niego atrakcyjne i pomagało mu zaspokajać naturalne kocie instynkty i potrzeby. A po kocie akcesoria i smaczki, koniecznie zajrzyj do sklepiku u Filemona, bo skitrał tam najlepsze kąski.

Opublikowano Dodaj komentarz

Purr, purr, purr… Czyli 6 powodów, dla których koty mruczą

Miłe dla ucha pomruki kotka to coś wspaniałego. Jednak właściwie to dlaczego koty mruczą? Otóż powodów jest kilka! Mruczenie kota wbrew pozorom nie tylko wyraża jego zadowolenie, ale oznaczać też może, że kitku myśli o jedzeniu lub potrzebuje się akurat uspokoić. Poznaj 6 powodów, dla których kot ciągle mruczy.

Co oznacza mruczenie kota?

Kiedy koty mruczą, oznaczać to może m.in. szczęście, zdenerwowanie, ale i ból czy głód. Jednak najczęściej kocie pomruki można porównać do ludzkiego uśmiechu! A uśmiech czasem potrafi przecież rozładować niejedną, dramatyczną i napiętą sytuację. Wspiera też wiele kontaktów społecznych, pokazuje satysfakcję i zadowolenie. Szczery uśmiech to remedium na wszelkie zło. Tak, jak mruczenie kota. Dźwięk, który wydobywa się spod futerka jest kojący i hipnotyzujący zarazem. Sprawia, że chce się jak najdłużej przebywać w pobliżu kitku, z którego mruczenie to się wydobywa. U Filemona mruczenie bywa przeciągłe, osobliwe i nieprzeniknione. Zwłaszcza, gdy widzi smakołyki dla kota.

Co na to Filemon?

Mruczę, bo chcę. Mruczę, bo życie jest złe. Mruczę, bo wciąż łaszę się. Mruczę z sympatii, mruczę z miłości, mruczę gdy nie wiedzieć czemu mój talerzyk stoi pusty, a już dawno powinno znaleźć się w nim żarełko! Gdy się dokładnie wsłuchasz w moją wewnętrzną kocią muzykę, gdy jestem głodny, usłyszysz wyraźnie, że mruczę: “skandal!”.

Co oznacza, jak kot mruczy?

Mruczą małe, mruczą duże. Robią to te rasowe i zwykłe dachowce. Mruczą każde, bez wyjątku. Co to jednak znaczy, jak koty mruczą? Cóż, koty to bardzo zagadkowe stworzenia i mają swoje tajemnice. Jednak jedną z nich udało się ostatnio rozwikłać tutaj. Dziś przyszła kolej na kolejną. Co oznacza mruczenie kota?

1. To oznaka radości

Najczęstszym powodem mruków i pomruków jest po prostu kocia radość i zadowolenie. Gdy kitku jest blisko Ciebie i go głaskasz po futerku (a on za tym przepada), to chce pokazać Ci, że jest mu dobrze i czuje się po prostu okej. Masz więc ten przywilej, że możesz mu w jego kocim życiu towarzyszyć i będzie lepiej dla Ciebie, jeśli tego nie zepsujesz. Czym prędzej dowiedz się też jak uszczęśliwiać kota.

2. Może to być koci stres

Kot ciągle mruczy niestety również wtedy, gdy coś mu ewidentnie nie pasuje. Może się stresuje, jest zdenerwowany towarzystwem kogoś obcego lub zmianą miejsca pobytu. Wtedy zwykle to mruczenie nieco różni się od tego słodkiego dźwięku wydawanego, gdy kicia jest ukontentowana. Jako doświadczony właściciel z pewnością będziesz w stanie rozpoznać subtelne różnice w pomrukiwaniach swego kitku.

3. Sygnał obecności (np. kociej mamy przy młodych kociętach)

Koty mruczą już od 3 tygodnia życia. A mama malutkich kociąt wydaje pomruki po to, by zapewnić potomstwo o swojej obecności, dać sygnał, że jest tuż obok i uspokoić małe.

4. Kot mruczy, gdy jest głodny

Wiele kotów rozpoczyna koncert mruczkowy w momencie, gdy zaczyna im burczeć w brzuszkach. To wówczas nic innego, jak oznaka głodu i wzmożonego apetytu na coś dobrego, co ma niebawem pojawić się na talerzyku.

5. Mruczy, bo boli

Gdy kot ciągle mruczy i podejrzewasz, że raczej nie jest to oznaka szczęścia, nie bagatelizuj tego. Zwłaszcza, jeśli towarzyszą temu inne objawy, od razu udaj się do weterynarza. Być może kot jest chory i potrzebuje pomocy.

6. Komunikacja z człowiekiem

Mruczenie kota to też specyficzny sposób komunikowania się z ludźmi. Naukowcy zauważyli, że koty bardzo rzadko mruczą między sobą! Inaczej rzecz się ma, gdy w pobliżu pojawia się człowiek. Wtedy koty robią to bardzo, bardzo chętnie i intensywnie. Można więc wnioskować, że jest to ich urocza metoda na porozumiewanie się z człowiekiem.

Jak to się dzieje, że kot mruczy?

Purr, purr, purr… tak mi dobrze, tak mi mrucz! Mruczenie kota – dźwięk doskonały, muzyka dla duszy, poezja dla kociarzy. Jednak jak to się dzieje, że ten dźwięk w ogóle powstaje? Badacze nie mogą dojść do porozumienia i ustalić w jaki dokładnie sposób kot produkuje ten charakterystyczny odgłos, wprawiając jednocześnie swoje futrzaste oblicze w wibracje. Co ciekawe, kot nie ma przy tym żadnego napięcia mięśni! Nie doświadcza też podczas produkcji mruczenia np. utraty oddechu. Nie jest pewne czy mruczonko pochodzi z mięśni kociej krtani, a może odpowiedzialna za mruczenie jest kocia kość gnykowa? To pozostaje zagadką. Pewne jest jednak, że jeśli chcesz umiejętnie uszczęśliwiać kota i wprawiać go w nieustanne pomruki zachwytu i radości, musisz dobrze znać jego zwyczaje i upodobania. Zajrzyj do sklepu U Filemona. W ofercie znajdziesz mnóstwo przedmiotów, które uszczęśliwią nie tylko Twojego kota, ale również Ciebie.

Opublikowano Dodaj komentarz

Szczęśliwy kot to… Jak uszczęśliwić kota?

Kochasz go. Jesteście razem już jakiś czas, więc chcesz go uszczęśliwiać! Doskonale to rozumiemy, bo też mamy kotki. Sprawdź jak uszczęśliwić kota. Zobacz porady jak sprawić, aby kot czuł się z Tobą bardzo dobrze i był zadowolony. Skąd wiadomo, że kot jest szczęśliwy?

Czytaj dalej Szczęśliwy kot to… Jak uszczęśliwić kota?

Opublikowano Dodaj komentarz

Kocia fotografia – jak zrobić kotu dobre zdjęcie. Pomysły i inspiracje

Kotosesja

Twój kot jest najpiękniejszy na świecie. To nie ulega żadnym wątpliwościom. Musisz więc jak najczęściej uwieczniać jego urok na zdjęciach i zachwycać się tym niepowtarzalnym, kocim wdziękiem. Jak zrobić dobre zdjęcie kota? Jakie gadżety warto wykorzystać w domu i w plenerze? Jak sprawić, aby kot się nie ruszał i urozmaicić sesję fotograficzną kota? Poznaj pomysły i inspiracje, które warto wykorzystać, aby robić cudowne fotki kotu. Czytaj dalej Kocia fotografia – jak zrobić kotu dobre zdjęcie. Pomysły i inspiracje

Opublikowano Dodaj komentarz

Dlaczego koty uwielbiają pudełka i kartony? Rozwiązujemy tajemnicę

karton urodzinowy dla kociarzy

Karton w zasięgu wzroku kota: zwinne przyczajenie, chwilowe wyczekanie, subtelny skok. Dlaczego koty lubią siedzieć w pudełkach? Znamy odpowiedź! W tym artykule szczegółowo opisujemy, dlaczego koty wykazują takie zachowania. Rozwiązujemy zagadkę kociego uwielbienia kartonowych pudełek i wyjątkowej skłonności do zapadania w nich w mruczący sen.

Czytaj dalej Dlaczego koty uwielbiają pudełka i kartony? Rozwiązujemy tajemnicę