Opublikowano Dodaj komentarz

3 pomysły na zabawę z kotem. Kot będzie wniebowzięty!

Jakie zabawy dla kota w domu sprawią największą frajdę Twojemu mruczkowi? Niektórzy nie wiedzą jak bawić się z kotem i w rezultacie tylko niepotrzebnie go stresują lub wyzwalają w kitku agresję. Nie popełniaj tego błędu i dowiedz się co zrobić, aby zabawa dla kotów (i dla Ciebie) była przyjemna.

Jakie zabawy z kotem są najlepsze?

Takie, które dadzą kotu m.in. możliwość polowania czyli zaspokojenia naturalnego instynktu łowcy. Każdy kot powinien także mieć możliwość:

  • swobodnej wspinaczki,
  • przeskakiwania z miejsca w miejsce
  • i obserwacji z wyższych punktów tego, co dzieje się w danym pomieszczeniu.

A Ty, jako kochający i szanujący się kociarz, z pewnością pragniesz zapewnić swojemu kitku takie atrakcje i chcesz wiedzieć jak uszczęśliwiać swojego kota każdego dnia.

Zastanawiasz się czy istnieją zabawy z kotem lub zabawki dla kota, które dadzą mruczkowi taki pełen pakiet korzyści? Zaraz się okaże. Poznaj 3 sprawdzone pomysły na zabawy z kotem.

Jakie są ulubione zabawy kotów?

Zrozum, że nawet najbardziej dystyngowany, humorzasty czy leniwy kocurek potrzebuje zabawy! Lubi też czuć się bezpiecznie, dlatego czasem szuka sobie schronienia w kartonowym pudełku. Kot to urodzony łowca, trzeba więc zapewnić mu choćby namiastkę łowów.

A jak to jest u Filemona?

Czasem mam wrażenie, że człowieki sobie ogólnie nie radzą. Stoją przy garnkach i kręcą się po tej kuchni, zamiast po prostu upolować sobie porządną mysz. Mam więc nieodpartą ochotę pomóc im w tej nieporadności. Raz udało mi się nawet przynieść swą zdobycz do mieszkania, ale Matka nie była zadowolona. Kot robi co może, daje wszystko jak na tacy, a człowieki dalej naburmuszone. Nie zrozumiesz.

1. Cykl łowiecki

Wiele osób nie wie jak można spędzać czas z kotem, a wystarczy zapewnić mu dobre polowanie czyli zaspokoić jego instynkt łowiecki. Jeśli nie chcesz, aby kot często przynosił do domu martwe myszy, urządzaj mu regularnie polowanko w domu z pomocą wędki. Musisz jednak najpierw zdać sobie sprawę, że istnieje coś takiego, jak sekwencja łowieckich zachowań każdego mruczka. Jest to:

  • przyczajenie i wypatrywanie,
  • skradanie się i pościg,
  • złapanie zdobyczy,
  • jedzenie.

Biorąc pod uwagę powyższe dane, trzeba przyznać, że najpopularniejsza i najbardziej pożyteczna zabawa dla kotów to aktywność z wykorzystaniem wędki dla kota.

Jak zachęcić kota do zabawy? Odpowiednio poruszając wędką! Kot najprawdopodobniej zacznie najpierw się jej przypatrywać i czaić się na nią. Później będzie próbował ją uchwycić, a wtedy “ofiara” powinna zacząć uciekać. Oddalaj więc wędkę i zauważ jak Twój kitku będzie do niej ochoczo podbiegał lub wyczekiwał najodpowiedniejszego momentu, aby zaatakować. Może wtedy kręcić tylną częścią ciała. Będzie miał też powiększone oczy. Tę zabawę najlepiej zakończyć posiłkiem czyli podaniem kotu jedzenia, aby wypełnić cały cykl łowiecki.

2. Domowy tor przeszkód

Jeśli nie wiesz jak urozmaicić kotu dzień, zbuduj mu kocią autostradę. Do tego zacnego celu możesz wykorzystać np. kartony, drapak lub specjalny tunel. Taki domowy tor przeszkód może składać się dosłownie z dwóch lub trzech elementów. Jeśli jednak poniesie Cię wyobraźnia i odkryjesz w sobie zadatki na dobrego budowniczego, stwórz coś większego i bardziej skomplikowanego. Jeśli w ciągu dnia zauważasz, że ulubioną zabawą kota wydaje się być wspinanie się po meblach i przeskakiwanie z szafki na blaty, to masz już wskazówkę jak ułożyć tor, aby Twój kot mógł wykonywać na nim podobne akrobacje. Organizacja takiej zabawy dla kota w domu nie kosztuje zbyt wiele wysiłku, a sprawi pupilowi ogromną frajdę.

3. Szukanie smaczków

Trzecim pomysłem na to jak bawić się z kotem jest poszukiwanie jedzenia. Możesz pochować smakołyki w różnych zakamarkach mieszkania, ukryć je w kuli węchuli lub w specjalnych labiryntach na karmę. Kotki z przyjemnością zajmą się tropieniem i przeprowadzą wnikliwe poszukiwania, aby na koniec radośnie i z pełną satysfakcją skonsumować te wszystkie pyszności!

Wiesz już jak można spędzać czas z kotem, aby było to dla niego atrakcyjne i pomagało mu zaspokajać naturalne kocie instynkty i potrzeby. A po kocie akcesoria i smaczki, koniecznie zajrzyj do sklepiku u Filemona, bo skitrał tam najlepsze kąski.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.