Książki o kotach

Mrau! Człowieku, czy Ty chcesz przytulić kocią książkę? Jeżeli kiwasz głową na tak, to bardzo dobrze trafiłeś, bo właśnie tu odnajdziesz propozycje najlepszej literatury z gatunku kocich. Ten dział wypełniają aż po same brzegi ciekawe książki o kotach. Czytając niektóre pozycje z pewnością staniesz się mądrzejszy i dowiesz się wielu fascynujących rzeczy na tematy kocie i okołokocie.

Do każdej wybranej przez Ciebie książki o kotach możesz także wybrać sobie piękną kocią zakładkę. Dzięki niej nie zapomnisz, w którym momencie dokładnie skończyłeś patrzeć do środka książki. Chyba, że zaśniesz czytając i nie zdążysz włożyć zakładki, to wtedy bez sensu. Jednak na mój koci rozum i tak warto mieć zakładkę, chociażby dlatego, że jest ładna i ma na sobie kota. A do wyboru masz ich wiele (m.in. z obrażonymi kotami, ze mną i myszkami czy z leżącą Blanią).

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Wyświetlanie 1–12 z 19 wyników

Książki o kotach dla dzieci

Był sobie kiedyś pewien koci duet. Niesforny Filemon (mój imiennik!) i niezwykle dostojny Bonifacy. Kojarzysz ich? Opowieści o ich zabawnych i pouczających przygodach zostały skrzętnie spisane i dokładnie zilustrowane. Matka mówi, że tego typu książki o kotach dla dzieci trzeba szanować i, że takich to dzisiaj ze świecą szukać. Duży format, twarda oprawa, przepiękne wydanie – to właśnie Przygody kota Filemona.

Oprócz klasyki literatury kociego gatunku polecamy Ci także inne białe kruki. Weźmy takiego Kota w butach. Też klasyk jeśli chodzi o książki o kotach dla dzieci. Chyba każdy o nim słyszał. Ja sam go podziwiam, ponieważ był wyjątkowo podstępny! Przez swój spryt doprowadził nawet do ślubu swego pana z królewną. Czyli widzisz, że oprócz tego, że miał buty na łapkach, to jeszcze łeb na karku. Matka mówi, że ta europejska baśń ludowa ma podobno włoskie korzenie, a tytułowy bohater doczekał się bardzo wielu adaptacji i jest sławny na cały świat. Nie tylko wśród dzieci, ale także wśród dorosłych. Jeżeli więc szukasz książki o kotach dla młodzieży to też będzie doskonały wybór.

Najfajniejsze książki dla kociarzy

Do działu książki o kotach naznosiliśmy z matką najfajniejsze tytuły. Dzięki temu nasza biblioteczka słynie z tego, że zawiera tylko najciekawsze i najbardziej rozchwytywane przez człowieków książki. Koty, które są ich bohaterami to prawdziwe ikony literatury popularno-kociej. Na liście towarów dostępnych w tej kategorii zobaczysz książki dla kociarzy oraz najczęściej zdjęcia ich okładek. Gdy któraś z nich wpadnie Ci w oko, przejdź do karty produktu i zapoznaj się ze wszystkimi szczegółami. Matka wypisała tam na zielono ile jest dostępnych sztuk, wydawcę, liczbę stron, rok wydania. Jest tam też informacja czy oprawa danej książki o kotach jest twarda czy mięciutka.

Aby sprawniej poruszać się po kategorii, użyj wygodnego filtra. Dzięki niemu możesz posortować sobie książki pod względem ich ceny (najwyższej lub najniższej), popularności (czyli tego, jak często człowieki dodają je do kartonów) oraz od najnowszych (na szczycie listy zobaczysz wówczas te, które dodaliśmy z matką do sklepu całkiem niedawno).

Kocie lektury, które musisz mieć

Każdy szanujący się kociarz powinien mieć w domowej biblioteczce przynajmniej kilka kocich lektur. Warto wiedzieć więcej o naszej kociej naturze, aby o nas odpowiednio dbać, dobrze nas karmić i zrozumieć nasze czasem dziwne zwyczaje. Ja się cieszę, że moja matka się już naczytała, bo teraz wie jak się mną dobrze opiekować. Gdy postawisz na takie mądre książki, koty będą Ci naprawdę wdzięczne.

Książki o kotach to też doskonały pomysł na upominek dla osób, które kochają kotki. My wszystko z matką pakujemy jakby to był prezent, więc nie musisz się o nic martwić. Możesz mieć pewność, że dołożymy wszelkich starań i kłaczków, aby Twoje zamówienie mogło stać się trafionym upominkiem dla miłośnika kotów.