Opublikowano Dodaj komentarz

Zabawki, za którymi koty szaleją

Czy istnieją zabawki dla kota, które skradną jego uwagę, a jednocześnie zaspokoją naturalne kocie instynkty i potrzeby? Okazuje się, że tak! Przykładem takiej zabawki dla kotów jest kocia wędka. Sprawdź, czym powinna się ona charakteryzować oraz jak zapewnić kotu rozrywkę każdego dnia. Co zrobić, aby podczas zabawy niepotrzebnie nie denerwować i nie frustrować Twojego kitku?

Co dać kotu do zabawy?

Jaki jest najbardziej krzywdzący stereotyp o kotach? A no taki, że koty w przeciwieństwie do psów potrzebują mało uwagi. Nie musisz z nimi wychodzić, chodzą swoimi ścieżkami i nie trzeba poświęcać im czasu. To nie do końca tak, bo każdy kitku potrzebuje miłości i różnych aktywności, które będą stymulowały go do rozwoju i zaspokajały jego naturalne potrzeby i instynkty. A Twoją rolą jest jak najlepiej zadbać o swojego zwierzaczka. Naprawdę nie trzeba zbyt wiele, aby uszczęśliwić kota, jednak warto wiedzieć jak to robić, aby nie wzbudzać w kocie agresji i go nie frustrować. Co do gryzienia dla kota? Na pewno nie Twoje ręce, więc postaw na sprawdzone zabawki dla kota, zamiast np. używać do zabaw własnych dłoni. Możesz zostać boleśnie podrapany lub pogryziony. Nie każdy mruczek życzy sobie dotyku.

Jakie są najlepsze zabawki dla kota?

  • Takie, które zaspokoją jego naturalny instynkt łowiecki (np. wędki dla kota).
  • Takie, dzięki którym rozwinie swoje umiejętności i pobudzi zmysły (np. kula węchula). Każdy kotek lubi niuchać i szukać smakowitych kąsków, więc taka kula lub też mata węchowa dla kotka to zawsze doskonały pomysł.
  • Takie, które go nie denerwują i nie frustrują (unikaj więc, proszę, wskaźników laserowych, bo kot nigdy nie zdoła przecież uchwycić tego światełka! Taka zabawa z kotem jest nie fair i tylko niepotrzebnie go rozstraja). Zamiast tego postaw na sprawdzone, kocie zabawki. Wędki dla kota to zawsze strzał w dziesiątkę.

Dlaczego koty uwielbiają wędki? Jaka powinna być dobra kocia wędka?

Opinia Filemona:

Matka czasem wyciąga taki jakby kijek ze sznurkiem, na którym coś dynda. Ja wtedy wiem, że szykuje się to, co kitki lubią najbardziej. Czyli polowanko! Zakradam się więc zwinnie i z gracją, z której słynę na osiedlu i próbuję capnąć sobie pazurkiem zawieszkę. Matka się wycwaniła i czasem wypełnia ręcznie robioną końcówkę wędki dobrym towarem, czyli walerianką i kocimiętką. Wie skubana jak mnie zwabić! Dziwne, bo po zakończonej pogoni Matka zawsze chowa przede mną tę wędkę. Pewnie boi się, że bawiłbym się nią lepiej sam. Choć oficjalna wersja (w którą osobiście nie wierzę) jest taka, że chowa wędkę dlatego, abym się tak szybko nie znudził i nie zrobił sobie nią krzywdy.

Koty uwielbiają wędki, bo to przywodzi na myśl prawdziwe polowanie. Wypatrują, skradają się, ruszają za nią w pogoń. To dla nich jak klasyczne łowy. Zabawę wędką warto więc zakończyć podaniem kitku jedzenia, aby dopełnić w ten sposób pełen cykl łowiecki. Nie pozwól mu gryźć czy zjadać zabawki. Wędki dla kota powinny mieć odpowiednią długość (przykładowa długość kijka: 50 cm, a długość sznurka około 110 cm), być solidnie wykonane i posiadać jakieś atrakcyjne dla mruczka zakończenie, czyli zawieszkę (mogą to być np. kolorowe piórka czy sznurki).

Zabawki dla kota. Zrób to sam

Daj drugie życie samotnej skarpecie

Możesz też samodzielnie wykonać zabawki dla kotów. Wykorzystaj w tym celu np. starą, nikomu już niepotrzebną skarpetkę, papier pakowy lub worek foliowy. Zaopatrz się też w kocimiętkę, która zachęci kota do zabawy. Jak zrobić zabawki dla kotów ze skarpet? Włóż do skarpety zwinięty worek lub papier (lub coś co fajnie szeleści). Dodaj kocimiętkę. Zawiąż skarpetę na supełek, aby nie zgubiła zawartości podczas radosnych, kocich pląsów. Taka zabawka dla kota dyi nie tylko przedłuży żywot Twojej samotnej, smutnej skarpecie, ale da mnóstwo frajdy Tobie i Twojemu kitku.

Piramida z rolek po papierze toaletowym

A jeśli szukasz więcej pomysłów na to jak samemu zrobić zabawkę dla kota, to z pewnością zainteresuje Cię ciekawe wykorzystanie rolek po papierze toaletowym. Jeśli nie nazbierałeś akurat sobie takich rolek, to możesz je też stworzyć z kartek kolorowego papieru (np. z bloku technicznego). Sklej ze sobą rolki tak, aby tworzyły kształt piramidy o kilku stopniach. We wnętrzu wybranych papierowych rolek możesz rozmieścić pyszne kocie smaczki lub karmę. Twój koteł będzie zachwycony.

Pssst! Uprzejmie donosimy, że gadżety, za którymi mruczki przepadają upolujesz w sklepie u Filemona, a fajne pomysły na zabawy z kotem znajdziesz tutaj

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.